1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Impreza w stylu lat 80

peruka lata 80Szalone, kolorowe i bardzo zróżnicowane lata 80 to doskonały temat przewodni na zorganizowanie przebieranej imprezy. Dla jednych był to okres mocno kiczowaty, dla innych piękny i charakterystyczny. Na pewno jednak nie była to dekada nudna. Impreza w stylu lat 80 z pewnością też taka nie będzie.

Z czym kojarzą się nam lata 80? Jeśli chodzi o wydarzenia w Polsce i na świecie był to czas powstania Solidarności i wprowadzenia stanu wojennego, początku końca Żelaznej Kurtyny i strój z lat 80upadku komunizmu. To w tych latach doszło do zamachu na papieża, masakry studentów na Placu Tian’anmen czy katastrofy w Czarnobylu ale także przeprowadzono pierwsze loty wahadłowców, stworzono pierwszy telefon komórkowy, upowszechniono pierwsze domowe komputery, a cały świat grał w kultową już kostkę Rubika.

Jeśli zaś chodzi o muzykę, na światowych listach przebojów królowały takie gwiazdy jak Michael Jackson, Madonna, Moder Talking, Sabrina, A-ha, Alphaville, Tina Turner, ale także U2, Guns and Roses, Motorhead, Bon Jovi, Queen czy Pink Floyd. W Polsce z kolei rządzili Franek Kimono, Republika, Maanam, Lady Pank, Perfect czy Kombi. Obok i tak bardzo szerokiego, głównego nurtu muzycznego rozwijał się również punk rock, a w Stanach Zjednoczonych serca młodych ludzi zaczął zdobywać rap.

strój lata 80Przygotowując playlistę na imprezę nawiązującą do tej dekady nie powinniście zatem mieć problemu z doborem artystów, bo jest ich naprawdę sporo. Jaki jednak wybrać strój w stylu lat 80? Tutaj też pole do popisu jest spore. Możecie np. przebrać się za ikony tych lat i wybrać strój w stylu wczesnej Madonny lub młodego Michaela Jacksona, założyć popularne w tamtych czasach dresy lub przeistoczyć się w gwiazdę rocka tamtych czasów. Nie zapominajcie przy tym o odpowiedniej fryzurze. Popularne były wówczas m.in. włosy natapirowane, nieśmiertelna „grzywka Alfa” lub fryzura w stylu „krótko z przodu, długo z tyłu”. Panowie powinni się również zastanowić nad zapuszczeniem lub przyklejeniem wąsów, dzięki którym jeszcze bardziej oddadzą klimat lat 80. Życzymy udanej zabawy w rytmie przebojów sprzed 30 lat.

Jakub
Uwielbia ludzi i dobrą zabawę. Wierzy, że każde spotkanie można zmienić w wyjątkowe party. Wystarczy odrobina fantazji, trochę pomysłów oraz kilka, odpowiednio dobranych „gadżetów”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz