1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Moda lat 20, czyli w co się ubrać na imprezę u Wielkiego Gatsby’ego

moda lat 20Lata 20 to czas rewolucji kulturowej, która objęła również modę. Kobiety porzucają gorsety dla luźniejszych sukienek i obcinają włosy. Panuje styl flapper girls, czyli tzw. „chłopczyc”, kobiet wyzwolonych, które znają swoją wartość i uwielbiają szalone przyjęcia. Właśnie do tych klimatów powinniśmy nawiązać wybierając się na imprezę pod hasłem „Wielki Gatsby”.

Strój w stylu lat 20

Długie suknie pozostają jeszcze domeną starszych, dystyngowanych pań, ale młode kobiety sięgają po krótsze sukienki, które wbrew wcześniejszym kanonom nie podkreślają talii i biustu. W latach 20 mają być wygodne, co nie znaczy, że nie mogą być efektowne. Podczas przyjęcia u Gatsby’ego strój powinien błyszczeć i rzucać się w oczy. Świetnie sprawdzają się dodatki, jak efektowne boa, opaska z piórkiem, niewielki kapelusz, naszyjnik z pereł lub długa cygaretka.

moda lat 20 - flapper

moda lat 20 - sukienka

Makijaż

Styl na „chłopczycę” nie oznacza, że kobiety nie powinny podkreślać swojej urody. Jeżeli wybieramy się na imprezę w stylu lat 20, warto więc zadbać o charakterystyczny makijaż, czyli ciemną oprawę oczu; mocno zarysowane, długie i cienkie brwi oraz intensywne, czerwone usta.YouTube Preview Image

Fryzura z lat 20

W latach 20 zapanowała moda na krótkie włosy, fryzury w stylu „bob” czy też na tzw. pazia. Do takich włosów świetnie pasowały opaski lub kapelusze „klosz”.

modal lat 20 - fryzura

Jeżeli mamy dłuższe włosy, możemy je spiąć w zawadiackiego koka. Wcześniej warto je lekko pofalować, co również jest charakterystyczne dla tego okresu. Jak to zrobić? Może pomoże Wam ten krótki film.YouTube Preview Image

Co dla panów?

Mężczyźni lat 20 byli eleganccy i dystyngowani. Charakterystyczne dla tego okresu są garnitury z podwyższoną talią. Pod marynarką szelki, pod szyją krawat lub muszka, a na głowie kapelusz lub cylinder. Przyda się także lekki wąs i cygaro, które nada facetowi prestiżu, a także jasny szalik oraz elegancka laska.

moda lat 20 - garnitur

moda lat 20 - mężczyzna

Życzymy udanej imprezy w rytmie charlestona. Dodatki i stroje w stylu lat 20, które świetnie sprawdzą się na imprezie pod hasłem „Wielki Gatsby” znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Moda lat 20, czyli w co się ubrać na imprezę u Wielkiego Gatsby’ego"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Pomocy czy koszula musi być w spodniach czy nie.

Tak

Racja

wpDiscuz