1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Muzyka dzieci kwiatów

muzyka dzieci kwiatówImpreza hipisowska wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej, która pozwoli nam przenieść się w lata świetności ruchu Flower Power. Muzyka była wówczas bardzo ważnym środkiem przekazu, pozwalającym na głoszenie haseł miłości, pokoju i wolności. Artyści, którzy identyfikowali się z nimi w latach 60 i 70 z pewnością powinni zagościć na party w stylu dzieci kwiatów. Wybraliśmy kilka utworów, które doskonale pasują na tę okazję.

Na początek jedna z piosenek znanych z kultowego, rockowego musicalu „Hair”, opowiadającego o losach grupy nowojorskich hipisów. W sumie każdy utwór z tego musicalu nadaje się na hipisowską imprezę, ale wybraliśmy „Aquarius”.

Kolejna propozycja to Janis Joplin. Jej kariera nie trwała zbyt długo, ale szybko stałą się postacią kultową. Proponujemy jeden z jej najbardziej znanych utworów „Piece of my heart”


Jeszcze jedna legenda rocka kojarzona w ruchem hipisowskim – jimi Hendrix, czyli wirtuoz gitary i utwór „Hey Joe”.

Muzyka dzieci kwiatów to również John Lennon i jego utopijna piosenka, która mogłaby uchodzić za jeden z hymnów hipisów – „Imagine”.


Zespołem, który świetnie pasuje do tego zestawienia jest również The Doors. Proponujemy zatem jeden z najbardziej charakterystycznych utworów „Light my fire” w wersji dłuższej, 7-minutowej.

Z ruchem hipisowskim bardzo mocno kojarzony jest również Bob Dylan – piosenkarz, kompozytor, pisarz i poeta. Jest autorem m.in. utworu „Like a rolling stone”.

Na koniec nieco mniej znany, za to mocno hipisowski zespół Jefferson Airplane grający psychodeliczny rock i ich znany utwór „Somebody to Love”
https://www.youtube.com/watch?v=YIkoSPqjaU4

Powyższe kawałki z pewnością mogłyby się znaleźć na składance pod hasłem Muzyka dzieci kwiatów. Te oraz podobne utwory doskonale zatem sprawdzą się podczas hipisowskiej imprezy. Życzymy udanej zabawy w rytmie pokoju, miłości i wolności.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!