1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Przeboje z PRL-u

przeboje z prlW szarych czasach PRL-u muzyka była świetną odskocznią i wprowadzała do życia nieco kolorytu. Utwory, które powstały w tych latach są znane i lubiane do dziś, więc świetnie sprawdzą się podczas party w stylu retro. Spośród wielu szlagierów wybraliśmy kilka, które naszym zdaniem powinny się pojawić podczas imprezy nawiązującej do słusznie minionej epoki. Oto nasze propozycje na przeboje z PRL-u.

Na początek utwór sentymentalny, czyli „Gdzie się podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąssowskiego, tutaj w wykonaniu podczas koncertu w Opolu w 1988 roku. Kawałek idealny na prywatkę w starym stylu.

https://www.youtube.com/watch?v=k8hl4BsPqGk

Kolejny artysta znany od lat – Krzysztof Krawczyk i jego przebój „jak minął dzień”, również wykonany w Opolu, tyle, ze w roku 1978.

https://www.youtube.com/watch?v=5wPkGYwSTOM

Maciej Kossowski dziś nie jest zbyt znany, ale na swoim koncie ma przeboje takie jak „Wakacje z blondynką”, „Agatko pocałuj” czy „Dwudziestolatki”

Teraz pierwszy girls band Polsce (a może i w Europie), czyli Filipinki. Powstały w 1959 roku przy Technikum Handlowym w Szczecinie i po kilku latach stały się jednym z najsłynniejszych zespołów polskiej muzyki. Przeboje z PRL-u to ich specjalność. My proponujemy utwór „Batumi”.

https://www.youtube.com/watch?v=i1gWCBJaRb4

Skoro na naszej liście są Filipinki, to nie powinno tez zabraknąć Alibabek. Ten dziewczęcy zespół powstał kilka lat później, ale na swoim koncie ma również wiele szlagierów, w tym „Kwiat jednej nocy”

Pozostajemy przy kobietach i proponujemy Karin Stanek. Szczyt popularności tej niezwykle energetyczne wokalistki przypada na lata 60. W latach 70 wyjechała na stałe do Niemiec, ale wcześniej zdążyła nagrać kilka przebojów, w tym „Chłopiec z gitarą”.

Kolejna propozycja to Andrzej Rosiewicz, czyli jedna z największych gwiazd estrady i jego prześmiewcza piosenka „Chłopcy radarowcy”

Na koniec piosenka nie prześmiewcza, lecz mocno ukazująca realia czasów PRL-u. Krystyna Prońko i „Psalm stojących w kolejce”

https://www.youtube.com/watch?v=LmQoaJ6Rs_Q
Przeboje z PRL-u to temat niezwykle szeroki, ponieważ w tym czasie powstało wiele szlagierów. Playlista podczas imprezy nawiązującej do tamtych lat z pewnością będzie więc dłuższa, ale myślimy, że powyższe utwory jak najbardziej do niej pasują.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!