1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Gdy nam śpiewał Elvis Presley …

przeboje elvisa presleyaPrzeboje Elvisa Presleya są ponadczasowe i bawią już kolejne pokolenie. Rock and rollowe, energetyczne lub klimatyczne, doskonale sprawdzają się podczas wielu imprez, na których, jak przystało na „Króla”, Elvis po prostu rządzi. Wybraliśmy zatem i prezentujemy poniżej kilka utworów, które naszym zdaniem są największymi hitami Presleya.

Zaczynamy od wielkiego przeboju Elvisa nagranego w 1956 roku. „Love me tender”, czyli sentymentalna ballada i jeden z najbardziej znanych utworów na świecie.

Kolejny utwór, nagrany w tym samym roku to „Heartbreak Hotel”. W 1956 roku był to najlepiej sprzedający się singiel, a w 2004 roku został sklasyfikowany na 45 miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Teraz bardziej taneczna piosenka „Jailhouse Rock”. Utwór został wydany w 1957 roku wraz z premierą filmu Presleya o tym samym tytule. Scena z filmu jest uznawana za pierwszy teledysk w historii muzyki.

Jeszcze jeden, bardzo taneczny utwór „Blue Suede Shoes”. Co prawda piosenka została napisana i po raz pierwszy nagrana przez Carla Perkinsa w 1955 roku, jednak jej najbardziej znanym wykonawcą pozostaje Elvis.

Podobnie jest z „Hound Dog”. Piosenkę jako pierwsza nagrała Willie Mae „Big Mama” Thornton w 1952, ale to wykonanie Elvisa Presleya z 1956 roku jest najbardziej znaną wersją tego utworu.

Skoro przedstawiamy przeboje Elvisa Presleya, nie możemy zapomnieć o „Can’t Help Falling In Love”. Utwór po raz pierwszy został użyty w filmie z Elvisem z 1961 roku „Blue Hawaii”. W latach 1969–1977 podczas koncertów na żywo ta piosenka zamykała każdy jego koncert.

Nieco późniejszy utwór „In the Ghetto”, opowiadający o młodym chłopaku mieszkającym w getcie w Chicago, napisany i wydany 1969 roku.

Na tym samym singlu wydano kolejny przebój Elvisa Presleya – Suspicious Minds

Na koniec „A Little Less Conversation”. Piosenka pierwotnie wykonana przez Elvisa Presleya w filmie z 1968 “Tylko ją kochaj”, ale przez wiele osób kojarzona bardziej za sprawą remixu Junkie XL z 2003. My proponujemy jednak oryginał.

To tylko wybrane przeboje Elvisa Presleya, które doskonale sprawdzą się podczas niejednej imprezy. Niech zatem Król rock and rolla będzie z Wami i zadba o odpowiednią zabawę.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!