1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Steampunk party

Steampunk staje się coraz powszechniejszy. Zafascynowanie rozwojem techniki na bazie mechaniki zamiast elektryki, zainteresowanie kulturą dziewiętnastowieczną, ma w sobie jakąś magię. Wychowani na opowieściach Juliusza Verne, łatwo dajemy się uwieść nowemu trendowi. Stroje na powinny być charakterystyczne, nawiązujące do ubrań znanych m.in. z filmu”Liga Niezwykłych Dżentelmenów”. Powinny łączyć w sobie dziewiętnastowieczną stylistykę ubioru z elementami charakterystycznymi dla tego trendu.
Kostiumy muszą być zarazem mroczne i eleganckie ,co jest charakterystyczne dla tego nurtu. Zawadiackie, bogato dekorowane, same w sobie powinny być przygodą. Przydatne akcesoria to strzelby, pistolety, pirackie opaski na oczy itp.

W podobnym stylu musi być dekorowana sala. Dekoracje podczas imprezy powinny tchnąć przygodą, być jak dziki zachód pełen mechanicznych, zaskakujących wynalazków. Tworzyć alternatywną rzeczywistość niczym klimat z filmu ”Bardzo dziki zachód”. Sprawdzą się złote, błyszczące materiały, a dekoracje na ścianach w kształcie kół zębatych przeplatanych z drewnianymi akcesoriami. Główna kolorystyka wszelkich elementów dekoracyjnych to czerń, złoto, srebro. Na stołach mogą pojawić się mosiężne misy, puchary. W ramach dekoracji można ustawić też niewielkie moździerze do rozgniatania, które jeszcze można znaleźć w większości domu.

Nie można zapomnieć o odpowiedniej muzyce. Idealnie sprawdzi się ścieżka dźwiękowa z takich filmów jak „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”czy z dwóch najnowszych, kinowych wersji Sherlocka Holmesa. Muzyka powinna być podszyta pewną dozą tajemniczości, wywoływać dreszczyk emocji, który z pewnością udzieli się uczestnikom steampunk party.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!