taniec hula
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Taniec hula

Dobra impreza hawajska nie może się obyć bez tradycyjnego tańca hula. Charakterystyczne, polinezyjskie pląsy z pewnością pomogą Wam stworzyć egzotyczną atmosferę i jednocześnie rozbawić towarzystwo. Warto wcześniej zapoznać się z historią i specyfiką tego tańca.

Jest kilka legend mówiących o tym, jak powstał taniec hula. Wszystkie wywodzą się z tradycyjnych, polinezyjskich wierzeń. Niektórzy uważają, że po raz pierwszy zatańczyła go bogini Laka na wyspie Moloka’i. Inna legenda mówi o bogini Hi’iaka, która tańczyła, by uspokoić swoją siostrę Pele, będącą boginią wulkanu, a według kolejnej, to właśnie Pele była pierwszą tancerką hula.

Bez względu jednak na to, kto zatańczył go po raz pierwszy, hula wywodzi się z mitologii i często towarzyszył hawajczykom podczas ceremonii religijnych. Misjonarze, którzy przybyli na polinezyjskie wyspy w XIX wieku chcieli zniszczyć tę tradycję uważając ją za pogańską i grzeszną. Na szczęście im się to nie udało i chociaż obecny taniec hula różni się od tego, który był tańczony kilkaset lat temu, jednoznacznie kojarzy się nam z Hawajami i nadal oddaje klimat tych wysp.

Taniec hula jest formą opowieści o otaczającym nas świecie, o słońcu, falach oceanu, kolorowych i pachnących kwiatach oraz wietrze muskającym liście palm. Początkującym, którzy po prostu chcą zatańczyć hula podczas hawajskiej imprezy wystarczy więc spróbować się wczuć w polinezyjski klimat. Na zachętę proponujemy filmik z hula w wykonaniu profesjonalistów. Stroje, które przydadzą Wam się podczas tego typu występów znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!