1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Utwory ze znanych westernów

muzyka z westernówMuzyka z westernów świetnie sprawdzi się podczas imprezy nawiązującej do Dzikiego Zachodu i sprawi, że uczestnicy zabawy poczują się jak dzielni i nieustraszeni bohaterowie tego typu filmów. Są bowiem utwory, które doskonale oddają kowbojski klimat i kojarzą się z westernami nawet osobom, które nie są fanami takiego kina. Oto kilka przebojów ze znanych produkcji o Dzikim Zachodzie.

Na początek muzyka z „Bonanzy”, jednego z najpopularniejszych seriali na świecie opowiadającego o życiu i przygodach dzielnych farmerów z Dzikiego Zachodu. Nawet jeżeli nie widzieliście ani jednego odcinka, powinniście kojarzyć tę muzykę.

Kolejny westernowski serial to „Rawhide”, w którym zagrał m.in. młody Clint Eastwood. Chociaż sam serial jest w Polsce mało znany, to muzykę z jego czołówki wiele osób zna dzięki filmowi „Blues Brothers”, gdzie pojawia się „Rawhide Theme”. A oto oryginał.

Gdy słyszymy ten utwór, od razu mamy ochotę dosiąść konia i popędzić w kierunku zachodzącego słońca. „Siedmiu wspaniałych” to kultowy film, a hasło: muzyka z westernów często kojarzy nam się właśnie z tą ścieżką muzyczną.

Kolejna klasyka westernu i muzyka, która jednoznacznie kojarzy nam się z przygodami na Dzikim Zachodzie. Utwór Ennio Morricone z filmu „Dobry, zły i brzydki”.

Na koniec utwór bardziej współczesny zupełnie odbiegający od powyższych propozycji i udowadniający, że muzyka z westernów może mieć bardzo różne oblicza. Piosenka z filmu „Bardzo Dziki Zachód” również sprawdzi się podczas western party.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!