1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

„Zielono mi” czyli Dzień Świętego Patryka

irlandzki skrzatPolacy i Irlandczycy to narody, które darzą się wzajemną sympatią, co można było zauważyć chociażby podczas Euro 2012. Okazją do zawężenia wspólnych więzi jest również Dzień Świętego Patryka obchodzony ku czci patrona Irlandii, który zyskuje u nas coraz większą popularność. 17 marca w pubach i na imprezach króluje więc kolor zielony.

Jednym z trunków, które pije się tego dnia jest zielone piwo, jednak jak się okazuje nie jest to zwyczaj wywodzący się z Irlandii. Prawdopodobnie narodził się on Stanach Zjednoczonych, gdzie zapewne w ten sposób Dzień Świętego Patryka zaczęli świętować irlandzcy imigranci lub ich potomkowie. Klasycznym napitkiem, którym tego dnia należy wznieść toast pozostaje więc szklaneczka dobrej, irlandzkiej whisky

Morphsuits koniczynka

Jeżeli chcemy uczcić to święto w charakterystyczny sposób, możemy się przebrać za coś zielonego i kojarzącego się z Irlandią. Może to być np. strój Morphsuit, czyli obcisły kombinezon, pokrywający całe ciało w motywem koniczyny lub np. strój leprikona (w wersji męskiej lub damskiej), czyli charakterystycznego skrzata w kapeluszu, znanego z wielu irlandzkich legend, który podobno pilnuje ukrytego na końcu tęczy garnca ze złotem. Przydadzą Wam się również gadżety w postaci zielonych okularów, a jeżeli sami organizujecie imprezę, polecamy dekoracje wiszące lub ścienne nawiązujące do tego święta.

okulary koniczynkiDzień Świętego Patryka to święto radosne i wesołe, które kojarzy się nam z nadchodzącą wiosną. Postarajmy się więc, by tego dnia panowała wesoła i „zielona” atmosfera;) Udanej zabawy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!