1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

7 pomysłów na kapelusz piracki

impreza pirackaDziś każdy chce być jak Jack Sparrow. Postać dosyć oryginalnego pirata sprawia, że na balach kostiumowych królują piraci. Podstawą stroju jest efektowny kapelusz piracki. Jeżeli więc chcemy się wyróżnić, warto zadbać by nasz kapelusz był absolutnie wyjątkowy. Oto kilka pomysłów na efektowne i rzucające się w oczy nakrycia głowy, które doskonale uzupełnią strój w pirackim stylu i zrobią furorę przy niejednej okazji.

1. Po pierwsze, zanim kapelusz, potrzebna nam odpowiednia bandana. Najlepiej czarna lub czerwona, koniecznie w piracki motyw. Dopiero na nią zakładamy kapelusz. Ewentualnie może robić za docelowe nakrycie głowy, urozmaicone np. przepaską na oko.

bandana piracka

2. Bandana idealnie sprawdzi się pod kapelusz a’la Jack Sparow. Można nią urozmaicić również sam kapelusz, lub zapleść na szyi, jednak takie nakrycie głowy doskonale broni się również samo.

kapelusz piracki tricorn

3. Jednak piracki kapelusz, to również przepych. Piraci rabowali, więc kapitanowie pirackich statków mogli pozwolić sobie na drogie stroje, efektownie zdobione kapelusze. Możemy zatem sięgać po kapelusze zdobione piórami, czy nawet obszywane koronkami, które kiedyś były drogie i unikalne!

kapelusz piracki czerwony

4. Pirackie kapelusze to przeróżna forma. Popularne wśód korsarzy były również bicorny, czyli kapelusze, które wyglądają ak złożone na pół. Takie nakryciegłowy z trupią czaszką oraz czerwoną szarfą to propozycja dla prawdziwych wilków morskich.

5. Piraci to nie tylko mężczyźni. Kapelusz piracki dla kobiet może być taki sam, jak dla mężczyzn, jak również można się pokusić o bardziej oryginalną stylistykę. Kapelusze w wymienionych wyżej kształtach i fasonach, można obszyć np. futerkiem, lub kupić gotowy kapelusz piracki dla niej

Jeżeli zależy nam na bardziej zabawnej stylizacji to i męski kapelusz piracki można zabawnie obszyć futerkiem, nie koniecznie różowym, może być i białe, lub czarne. Zatem powodzenia na pirackiej imprezie!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!