1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Co pijał Wielki Gatsby, czyli koktajle z lat 20

koktajle lata 20Impreza w stylu lat 20 to nie tylko wyszukane stroje i doskonała muzyka, ale również napoje alkoholowe, które towarzyszyły zabawie mimo prohibicji trwające w Stanach Zjednoczonych od 1919 do 1933 roku. Jeżeli organizujemy party w stylu Wielkiego Gatsby’ego, warto zaserwować gościom ciekawe koktajle charakterystyczne dla tego okresu.

Bee’s knees

Jeden z najpopularniejszych koktajli czasów prohibicji, w którego skład wchodzi gin, miód oraz sok z cytryny. W latach 20 często używano cytrusów lub miodu, by „zabić” nie zawsze najlepszy zapach produkowanego pokątnie ginu. Wówczas tworząc Bees knees dodawano równą porcję każdego ze składników. Dziś, dysponując lepszym ginem możemy sobie pozwolić na dodanie większej ilości alkoholu, co sprawi, że nasz koktajl będzie nieco „treściwszy”.

Manhattan

Amerykański koktajl znany od drugiej połowy XIX wieku, popularny również w latach 20 ubiegłego wieku. Jego skład to 50 ml whisky, 25 ml Martini Bianco i odrobina Campari lub innego alkoholu typu bitter. Kieliszek możemy udekorować wisienką.

Martini

Klasyka, którą pijano również w czasach prohibicji. Koktajl podobno został po raz pierwszy stworzony w 1915 roku, ale historia nie do końca jest w tej sprawie jasna i do dziś trwają dyskusje na temat jego twórcy oraz najlepszych proporcji. Jeśli chcemy zrobić średnio wytrawną wersję Martini potrzebujemy 90 ml ginu, 30 ml wytrawnego wermutu i lód. Do dekoracji przyda się oliwka.

Wszystkie powyższe koktajle robimy w podobny sposób, czyli wlewamy składniki do shakera, dodajemy lód i energicznie mieszamy. Podajemy w kieliszkach koktajlowych w kształcie stożka. W wersji imprezowej, czyli plastikowej są one dostępne na naszej stronie.

kieliszki koktajlowe

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!