impreza lata 80te
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Stroje z lat 80

stroje z lat 80Lata 80-tę kojarzą nam się z barwną kolorystyką oraz nieco kiczowatym stylem. Stroje były charakterystyczne, błyszczące, z dużą ilością falbanek, koronek, kokardek. Jednak nie tylko kobiety ubierały się w taki sposób. Mężczyźni wcale nie wyglądali lepiej. Szczególnie ubiory sceniczne mocno rzucały się w oczy. Fenomenem tamtych lat jest to, że dziś po takie kostiumy, stylizowane właśnie na lata 80, sięgamy z pewnym rozrzewnieniem. A przy tym, idealnie sprawdzają się na imprezy. Szczególnie na imprezy tematyczne.

stroje z lat 80 - motocyklista

Styl Village People

Jeśli szukacie pomysłów na stroje z lat 80, warto sięgnąć do tych, które prezentowała grupa Village People. Nie istotne, że jest to styl przerysowany, czasem wręcz karykaturalny, na imprezach sprawdza się idealnie. Stroje w tym stylu to przede wszystkim budowniczy, Indianin, motocyklista, marynarz czy kowboj. Tego typu stroje z lat 80 - popprzebrania można dosyć szybko skompletować, urozmaicić, a efekt zawsze jest bardzo oryginalny.

Tapiry i lamparty

Stroje z tych lat, w przypadku kobiet, to głównie ogromne ilości lakieru do włosów. Fryzury tapirowane były bowiem na potęgę. Ubrania miały intensywne barwy i obowiązkowe, lamparcie cętki. Do tego ostry, wyrazisty makijaż, najlepiej połyskliwy. Jeżeli spódnica lub sukienka, to obszerna, najlepiej kilkuwarstwowa z tiulu. Spodnie, raczej wąskie, ale za to kolorowe. stroje z lat 80 - leopardJeżeli więc chcemy wyglądać zgodnie z modą, potrzebujemy fryzjera lub odpowiedniej peruki. Przydadzą się również charakterystyczne, dosyć spore okulary, które będą miały odpowiedni fason, a jeżeli dodatkowo będą w jakiś inny sposób nawiązywać do strojów z tamtych lat, będzie idealnie.

Kolory i ekstrawagancja

Stroje z lat 80 to w dużej mierze odważne łączenie kolorów. Kolory były intensywne, zestawiane w stroje z lat 80 - rocksposób, który dziś niektórych przyprawia o ból głowy. Nawet włosy był farbowane w sposób odważny – fiolet, zieleń, były na porządku dziennym. Jeżeli zatem chcemy wyglądać zgodnie z duchem tamtych czasów, musimy równie odważnie sięgać po kolory. Odpowiednia fryzura i jej kolor to podstawa. Mężczyźni zużywali nie mniej lakieru do włosów, niż kobiety. Najmodniejsze fryzury były układane pdosyć długo, i to bez względu na długość włosów.

Wybierając stroje z lat 80 warto się zastanowić, jaki styl chcemy prezentować. Do tych czasów będzie bowiem pasować zarówno kostium gwiazdy pop w stylu wczesnej Madonny czy młodego Michaela Jacksona, ale także muzyka heavymetalowego, punkowca czy dresiarza. Pole do manewru jest więc bardzo duże.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Znajdź nas na Instagramie!