pomysły na pisanki
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Najbardziej zwariowane pomysły na pisanki

Przygotowywanie pisanek to jedna z najbardziej zakorzenionych, wielkanocnych tradycji. Jest to też wyjątkowa okazja, by nieco popuścić wodze fantazji i spróbować stworzyć niezwykłe, nietypowe i zaskakujące, wielkanocne jajka. Oto nasze pomysły na pisanki, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie lub rozbawią gości i przy okazji będą świetną dekoracją świątecznego stołu.Czasami nie potrzebujemy żadnych barwników, a do wykonania nietypowej pisanki wystarczy nam flamaster. Na jajkach świetnie się bowiem rysuje zabawne buźki. Pochwalcie się zatem swoim talentem i spróbujcie narysować minę wesołą, smutną, zaskoczoną, złą czy zamyśloną. Następnie na stole lub w stroiku możecie stworzyć małą scenkę z nietypowymi pisankami w roli głównej.

pomysły na pisanki - buźki

pomysły na pisanki - buźki

Wielkanocne jajo może się też przeistoczyć w wielkanocnego zajączka. Potrzebujemy do tego jedynie trochę papieru lub filcu i odrobiny wyobraźni. Takich pisanek raczej nie zjemy, więc warto zrobić je z wydmuszek i zachować na kolejne święta.

pomysły na pisanki - zajączki

Na wielkanocnym stole bardzo fajnie prezentują się też pisanki w kolorze złotym. Możemy je wykonać samemu, a gościom powiedzieć, ze odwiedziła nas kura znosząca złote jaja. Najprostszym sposobem jest potraktowanie wydmuszek złotą farbą w sprayu. Bardziej ambitni mogą posmarować wydmuszkę klejem, pokryć ją cienką, złotą folią, na koniec delikatnie wygładzając jej strukturę pędzelkiem lub palcami.

pomysły na pisanki - złote

Na koniec proponujemy bardzo prosty sposób na wykonanie pisanki a’la jajka Faberge. Przydadzą nam się tutaj specjalne koszulki termokurczliwe, które wystarczy nałożyć na ugotowane wcześniej jajko i na kilka sekund wrzucić do wrzącej wody. Folia pod wpływem ciepła przylgnie do skorupki, dzięki czemu uzyskamy wielobarwną pisankę.

pomysły na pisanki - Faberge

Pomysły na pisanki mogą być różne i każdy z pewnością znajdzie swój sposób na stworzenie wyjątkowych, wielkanocnych jajek. To jednak nie jedyna rzecz, którą trzeba przygotować na święta. Warto też pomyśleć o innych dodatkach, dekoracjach i gadżetach wielkanocnych, które znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz